Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików zainteresowań.

Poznawały i porównywały zwyczaje panujące w różnych regionach Polski.

Przedszkolaki przedstawiały w formie teatrzyku zwyczaje wielkanocne jakie kultywujemy. Zajączki, kurczątka i dzieci opowiadały o zwyczaju chowania upominków od ,,zajączka”, zdobieniu jajek, koszyczkach ze święconką a także o zwyczaju polewania wodą w Wielkanocny poniedziałek – śmigusie- dyngusie.

Dnia 20 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w kuchni, klasach, salach gimnastycznych, gabinetach dyrektorów. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie koszyczków wielkanocnych ze świątecznymi prezentami pod krzaczkami w ogródku przedszkolnym. Były piosenki, wierszyki okolicznościowe no i życzenia wielkanocne. Dzieci obdarowały też wszystkich jajkami ze swych koszyków wielkanocnych. Był to wspaniały, pełen wrażeń dzień.

dscf4059_small.jpg dscf4067_small.jpg dscf4071_small.jpg dscf4073_small.jpg dscf4078_small.jpg
dscf4085_small.jpg dscf4096_small.jpg dscf4111_small.jpg dscf4131_small.jpg dscf4134_small.jpg

Strona główna